Novinky z bedýnky

 

Všem našim štěňátkám přeji šťastný, zdravý a dlouhý život. Plný lásky, pohody.

Už nyní nám všem moc chybíte. Těšíme se na nové zprávičky a fotečky z nových domovů.

28.7.2012

Dnes nastal veliký, ale moc krásný den pro naši vrácenou slečnu fialovou - Arwenku. Přijeli si pro ni úplně báječní lidé z Protivína. Bude bydlet na krásném bývalém statku společně s 3 kočičkami. Přeji naši Arwence jen a jen plnou náruč lásky a štěstí s touto úžasnou rodinkou. Děkuji Vám moc za Arwenku a za její péči. Budeme se těšit na nové zprávičky a fotečky z nového domova. Přejeme ti Arwenko šťastný a dlouhý život, mističku plnou dobrůtek. 

 

 

19.7.2012

Dnešní den byl plný smutku, jelikož nám odjelo poslední štěňátko z našeho vrhu A světle modrý pejsek- Aaronek. Přijeli si pro něj báječní lidé, kteří se na něj velmi těšili a vše mají pro svého Aaronka přychystáno. Přejeme Ti Aaronku jen tu nejlepší péči, plno lásky, mističku plnou dobrůtek, dlouhý, zdravý a krásný život.

 

 

13.7.2012

Tak dnes nastal veliký den pro naši krásnou, milou fenečku žlutou- Aimy, která se po dlouhém čekání konečně dočkala těch nejlepších páníků, kteří pocházejí z Blanska. Blansko ji hold bylo souzeno. Proč to píšu? Protože původně měla odjet do Blanska k sl. Lence, ale kvůli rodinným záležitostem ji bohužel musela odřeknout. No a nyní se ozvala opět p. Lenka z Blanska, která měla o fenečku zájem. Z foteček se do ní zamilovala na první pohled. To je ale veliká náhoda, že? Vše mělo svůj důvod, proč se vše stalotak jak stalo. Jsem ráda, že našla tak milující rodinku. Aimynka zabere v novém domově místečko po pejskovi, který nedávno umřel stářím. Doma na ni čekají 3 kluci, kteří ani netuší, že již nyní přibude nový člen do rodiny. Přejeme Aimynce hodně moc lásky od milujících páníčků, mističku plnou dobrůtek, hodně zdravíčka a dlouhověkost. Ať jsi stále taková prima fenečka jako u nás doma. Doufám, že se v budoucnu potkáme na nějaké té výstavě či jen tak osobně nejen s tebou, ale celou tvou novou rodinou.

 

 

7.7.2012

Dnešní den byl opět pro nás dosti smutný, ale pro malitele zeleného pejska Atreye veselý. Ano, uhádli jste to správně. Další štěňátko je u svých nových majitelů. Moc se na pejska těšili. Doma mají vše nachystané a maličký Atrey vyrazil domů do nedalekého města Havířov-Šumbark. Přejeme mu a páníkům krásné, veselé a pohodové chvíle s Atreykem, misku plnou dobrůtek, zdravý a dlouhý život a těšíme se na novinky z jeho nového domova. Chybíš nám.

 

No a doma zbývají jen 2 štěňátka. Světle modrý pejsek, který čeká na páníky až přijedou z dovolené. Noa ještě je u nás žlutá holčička Aimy, která stále čeká na nové pánečky. Je to velice moc šikovná holčička. Krásně nosí balonky, miluje vodičku a samozřejmě společnost lidí i dětí. Hledáme pro ni jen ty nejlepší pánečky, kteří s ní se i ukáží na výstavě, jelikož je velice moc krásná. 

 

 

5.7.2012

Dnes nastal velký den "D" pro naši fialovou fenečku Arwenku, o které jsme si mysleli, že panička na ni zapomněla nebo si to s koupí rozmyslela. Vše se ale vyjasnilo a Arwenka odjela. Odjela k milujícím majitelům, kteří bydlí kousek od nás- Ostrava-Mariánské Hory. Moc se těšíme na zprávičky a fotečky z jejího nového domova a věříme, že se u nich bude mít báječně. Přejeme ti Arwenko krásné chvíle s tvoji paničkou, misku plnou dobrůtek , zdraví a dlouhověkost. Už teď se nám po tobě stýská. 

 

 

3.7.2012

Další veliké dny s velikým "D" pro naše štěňátka pokračují. Do nových domovů odešla tato štěňátka: oranžová fenčka odjeda do dalekého Českého Brodu. Její majitelé jsou úžasní a na fenečku se už moc těšili. Přijeli si dokonce z nedočkavosti o den dříve. Další odjel první pejsek, a to máš tmavě modrý pejsek. Bude bydlet o něco blíže - v Hradci nad Moravicí. Na něj se už majitelka také moc těšila. Další odjela fenečka označená hnědou barvičkou. Ta odjela do Uničova, kde bude bydlet s báječnou rodinkou, kteří ji od první chvíle milují.

Věřím, že se s některými štěňátky budu vídat častěji a už teď se těším na setkání s nimi. Přeji miminekům hodně lásky, zdraví, dlouhověkosti, spokojenosti, jen ty nejkrásnější chvíle s pánečky a mističky plné dobrot. 

Bude nám po vás všech mocinky smutno.

 

Jinak od štěňátek dostávám překrásné zprávičky o tom, jak se skvěle mají, pánečci posílají fotečky z nových domovů. Tímto jim moc chci poděkozat za informace a jsem moc, moc ráda, že se mají tak úžasně.

Určitě Vás zajímá i to, jak se mají zbylá 4 štěňátka, že?

Mají se skvěle. Řádí na zahradě, likvidují vše co doteď nestihli, spinkají venku v kotci společně s maminkou. Objevují i na co je dobrá voda. Zjistili, hl. fenečka žlutá, že do malého bazénku se dá i lehnout a vodička je ochlazuje. Snažíme se je nadále co nejvíce socializovat. Chodíme s nimi už i na procházku kousek od domu, aby se nebáli. Zjistili, že existují i jiní pejsci než jen mamča, Sára a Agátka. Ale trošku se bojí, proto začínáme pomaličku. No prostě celý den tráví na zahradě. Pokud nesvítí venku moc sluníčko či není horko. To raději jsou s námi doma, kde je větší chládeček. 

My si jich užíváme co se jen dá, jelikož i tato štěňátka nám jednou odejdou a zůstane po nich jen prázdno. Ale pocit, že jsou v bezpečí s báječnými novými páníčky nás velice uklidňuje.

 

DĚKUJI VÁM VŠEM!!!!!

 

29.6.2012

Dnes nastal den s velikým "D" pro některá naše štěňátka. Pomalu, ale jistě se rozcházejí do svých nových domovů, k milujícím lidem. Věřím, že se všechny naše štěňátka budou mít jen a jen báječně. 

Abych neodbíhala. Jako první od nás odešla fenečka s červeným oboječkem Arletka. Její majitelé jsou prima rodinka, kteří se na štěňátko moc těšili. Přijeli si pro ni až z daleké Prahy. Přeji naší Arletce spoustu lásky, krásných chvil s páníky, plnou misku dobrot a jen tu nejlepší péči. Těšíme se moc na nové fotečky Arletky jak se v daleké Praze zabydlela.

Jako druhá nás opustila růžová holčička jménem Aileen. Bude bydlet tady kousek od nás, tak doufám, že ji budeme občas i potkávat. Doma se na ni už taky moc těšili. I Aileence přeji spoustu lásky, jen ty nejkrásnější dny s pánečky, plnou misku dobrot a tu nejlepší péči.

Bude mi po vás holčičky moje moc smutno. 

No víkend pomalu začíná a další štěňátka se rozutečou. To bude zase slziček.

Budu se snažit přidávat další fotečky zbylých miminek a budu se snažit i nějaká ta videjka.

 

26.6.2012

Den 24.6.2012 byl pro naše štěňátka velice móóóc náročný. Navštívila nás majitelka krycího pejska a současně naše velice suprová kamarádka Sylva Sležková v doprovodu svých dvou synů, kamarádky Karolíny Kramolišové s přítele a v neposlední řadě i Buddýsek, tatínek našich stěňátek. Návštěva byla pro nás velice móóóc příjemná. Už z toho důvodu, že Karolína je vášnivá fotografka a fotí zvířátka a nejen je. Přišla společně se Sylvou nafotit nám i sobě štěňátka. Moc se jim na začátku nechtělo se fotit, jelikož sluníčko není jejich moc veliký kamarád. Je jim na sluníčku moc veliké horko. Proto se schovávala do stínu a focení bylo dosti složité. Ale nakonec společně s naší snahou jsme miminečka nafotila. Fotečky samozřejmě přidám. Karolína je opravdu velice móóóc nadaná a fotečky jsou opravdu móóóc nádherné. Krásné vzpomínkové fotečky na štěňátka. Ach jo. Když si jen vzpomenu na den, kdy se narodila, a jak strašně moc rychle to uteklo. Už to nejsou maši malinkatí koblížci, ale už skoro puberťáci. :o) Uteklo to opravdu moc rychle a doufám, a věřím, že jsme pro ně našli jen ty nejlepší a milující páníčky. Jak já říkám, nejde mi o to, jestli v budoucnu udělají nějakou tu zkoušku či se vystaví na nějaké té výstavě, popř. uchovní, ale nejdůležitější je pro mě, aby byli milováni a obklopováni jen tou největší láskou , jakou jen člověk dokáže pejskovi dát a dokáže se mu věnovat. To je pro mě to nejdůležitější a chci, aby to všichni budoucí majitelé našich štěnístek věděli. Fotečky z našeho krásného focení doplním. Z foteček mám strašlivou radost.

Zde malá ochutnávka:

Naše krásná rodinka pohromadě

A tady štěňátka v postojích 7.týden:

 

 

20.6.2012

Včera jsme byli očkovat a tetovat štěňátka. Pan doktor jimi byl moc unešený. Říkal, vyrovnaný vrh a všichni vypadají moc dobře. Očkování pro ně byla hračka, nikdo ani nemuknul. Horší bylo tetování. Hlavně pro všechny 3 klučíky. Moc je to bolelo a dělali kravál o sto šest. Holčičky byly statečnější. Až na malé mrnění byly velice moc šikovné. Byla jsem na ně pyšná. Spíše jsem vyla více já nezvozní a bála se toho, více než oni. Je i pravda, že nic netušili. Jinak prosluněné dny tráví venku pod jejich oblíbeným keřem, honí se po celé zahradě. Už prošmejdili větší část. Nejvíce se jim líbí pod strommy, které okusují a řádí. Nepohrdnou však ani keřem či květinami, které už ani květinami nejsou. Seznamují se taky z vodou. Napustili jsme jim bazének, ať se mají kde osvěžit. A líbí se jim. Řádí v něm a skotačí. Jen je škoda, že fotit se to nedá. Jsou tak do všeho hrrr, že místo foteček máme jen mazanice. Ale někdy se povedou. Přidám i nějaké videa a fotečky.

 

16.6.2012

Po propršeném týdnu jsou zde opět krásné, až moc parné dny. Štěňátkům to moc neprospívá, jelikož je jim až moc horko a na sluníčku se jim nechce být. Proto raději dávají přednost lenošením a hrátkám v domě či na balkoně, kde je mnohem lépe. Všichni krásně prospívají a rostou. Jejich hry jsou den ode dne delší. Ale spánek je ještě silnější. Nejvíce se jim líbí ničení keře, který máme u domečku. Pod keřem Orsinka v době březosti vykopala obrovskou díru a nyní si tam štěňátka hrají a spinkají. Moc se jim tam líbí. Orsi hold věděla na co díra bude vhodná. Vytáhli jsme štěňatům i malý bazének, ale zatím je moc nezajímá. Chodí se tam akorát napít vodičky. Objevují i různá zákoutí celé naší zahrady a nejvíce je zaujalo chození mezi stomkama, kde lumpačí.

Přidala jsem pár foteček ze včerejšího řádění na zahradě.

 

9.6.2012

Dneskau nás byl opět návštěvní den. Všem se moc naše štěňátka líbila. K dnešnímu dni je volný stále světle modrý pejsek. Slečna růžová pojede do prima rodinky, kde se na ni už moc těší. I na slečnu oranžovou se přijela podívat celá rodina. Na štěňátko se už taky móóóóć těší. Jsem moc ráda za všechny budoucí majitele, kteří chtějí naše štěňátko a těším se na další setkání, byť pro nás doma smutné období. 

Jinak štěnda tráví většinu času venku, kde se učí hygienickým návykům,objevují různá zákoutí zahrady, travičku a v neposlední řadě okusují vše, co se dá.  Ťapají nám po celém bytě a snaží se chodit na noviny. Poznávají různé zvuky, objevují různé věci v celém bytě. Nejvíce si všichni oblíbili ležet v kuchyni na dlažbě a motat se pod nohama, když se tam něco děje. V ohrádce se jim už moc nelíbí, jelikož už objevili svět okolo sebe. Krásně papají granulky, pijí vodičku a no samozřejmě nepohrdnou mlíčkem od maminky Orsinky. Ta už jej ale moc nemá. Ale i přesto štěňátka pijinkají zbytečky. Večer už také nechtějí spinkat v bedýnce, takže spí po celém pokoji a večer se budí a hrají si spolu.

Přidala jsem nové fotečky postojů štěňátek. Každý má udělanou jednotlivou koláž. 

 

6.6.2012

Za dobu co jsem zde nepsala se neudálo nic. Štěňátka krásně prospívají, začínají papat namočené granulky. Moc jim chutnají. Ale stejně mají nejraději maminčino mlíčko. Orsinka je stále ještě přikrmuje a mlíčko zatím má. Ale už nám holka začíná pěkně línat. Myslela jsem si, že s tím počká až budou štěňátka z domu, ale ona se rozhodla už nyní. Ale to nevadí. Vše se spravi a zase srst nabere.Štěňátka nejraději běhají po celém domě. V ohrádce se jim už nelíbí, pokud teda nespinkají. To je jim jedno, kde jsou. Na hraní dostali i pro ně připravený tunel. Ze začátku nevěděli na co to je, okusovali jej ze všech stran, Ale jak zjistili, že se jim dá procházet z jedné strany na druhou, lítali do něj pořád dokola. Nyní i v něm spinkají. Je krásné se na ně koukat jak oběvují pro ně neznámý svět.

Budu se snažit během zítřka přidat nějaké video a fotečky.

 

3.6.2012

Dnes jsem mimo toho, že jsem přidala váhy štěňátek, přidala i jejich jména. Některá si vybrali budoucí majitelé štěňátek a některé jsem já navrhla či rovnou dala sama. Jelikož už jsou jim 4. týdny budu odesílat veškeré papíry na přihlášení štěňátek a přidělení jejich tetovacích čísel. Jinak dny návštěv se daří velice moc dobře. Všechny návštěvy se štěňátkům líbí a doufám, že i budoucím majitelům. Všichni se na své nové členy moc těší a musím teda říci, že jsem velice nadšená z toho, do jakých báječných rodin se dostanou. Už teď se těším na další setkání.

Přidám i nějaké fotečky z dnešního řádění miminek venku a doma.

 

1.6.2012

Štěňátka krásně papají kašičku s mini granuličkama pro miminečka. Velice jim chutná. Sice granulečky moc ještě ne, protože je nechtějí, ale to věkem příjde. Moc jim chutná. Maminka Orsinka netrpělivě nad nima stojí a jakmile jsou štěňátka nakrmena a nechají zbytky hned vše zbaští ona sama. 

Dnes jsem jim potřetí ostříhala drápečky, zítra nás čeká druhé odčervení. Minule jim pasta moc nechutnala, tak uvidíme jak zítra. Už i kratší dobu spinkají, pohrají si a zase usnou únavou. Přes den je stěhuji do obývacího pokoje kvůli lepší socializaci. Ráno mě nechávají spát do sedmi hodin, poté se hlásí o krmení. 

 

27.05.2012

Štěňátka přibývají na váze. Někteří pomaličku, ale jsou vitální a krásní. Už jim pomalinku začínají růst zoubky, okusují se mezi s sebou, dovádějí, štěkají, vrčí. Ale nejvíce jim jde hlavně to miminkovské pištění. Pravidelně se hlásí ve 3:30 ráno o mlíčko. Maminka Orsi už se u nich tak moc nezdržuje. Chodí je jen kontrolovat, očistit a nakrmit. Odpočívá a užívá si chvil bez štěňat. Ale odpočívá u porodní bedničky, aby byla štěňatům co nejblíže.

 

25.5.2012

Štěňátka nám začínají pomalu chápat na co, že jsou ty noviny v jejich bedýnce. Většinou jim to vychází, ale stávají se i nějaké ty nehody. Nevadí. Jinak jsou moc vitální. Denní režim je asi následující: napapat se mlíčka, spinkat, pohrát si se sourozenci, opět jít spinkat unavení od her a dovádění. A takto to jde neustále dokola. Objevila i zajímavé věci jako jsou plyšáčci, otvor, odkud přichází a odchází mamča, že mají nožičky a umí se s nimi i poškrábat, ale na baštu nejsou. Je opravdu veliká krása se koukat na jejich pokroky a lumpačení.

 

24.5.2012

Dnes jsem přidala páf foteček štěňátek. Všichni už koukají, začínají se batolit. Krásně začínají ťapkat. Orsinka se stará, bedlivě je hlídá.

 

16.5.2012

Štěňátka rostou jako z vody. Přibýrají, jsou krásně živoučká a čiloučká. Už se všichni těšíme až začnou koukat na tento svět. Věřím, že pro ně vybíráme jen ty nej pánečky. Už se na všechny těšíme až je poznáme. Proto všechny zdravíme. Další nové fotečky přidám na rajče.

 

13.5.2012

Přidány první portrétky štěňátek zde.

 

9.5.2012

Štěňátka krásně prospívají. Všichni přibírají na váze. Orsinka má dostatek mlíčka. Neustále vydávají zvuky, při odkulení od mamči se neskutečně hlásí o pozornost. Hlavně nejvíce jsou ubrečené sl. růžová a sl. červená. Ostatní jsou více pohodáři. Orsinka už samostatně a ochotně chodí se samostatně venčit ven. Sice než odejde, tak je asi 10x zkontroluje jako správná máma.

 

6.5.2012

Miminka krásně sají ze všech struků. Maminka se o ně vzorně stará. Na fotečky se koukněte zde.