2.9.2015 Tak máme tady další týden, a to 11.. Všichni kluci jsou akční až, až, krásně baští namočené i suché granulky. Moc jim také chutnají psí dobrůtky, kterými nás zásobují návštěvy. Všechna mimina jsou krásně kontaktní, kdokoliv k nám příjde, hned se vrhnou na ávštěvy a chtělí si hrát a hlavně se mazlit. Vymýšlejí čím dál tím větší lumpárny. Už nám zlikvidovali 4 stromečky, okousali mi celou skalku a v poslední řadě definitivně dosloužil tunel, který měli kluci rádi. Hold klučičí likvidační četa. Zkoušela jsem štěnka vytáhnout ven na vodítku. Některým to šlo lépe, některým hůře. Nyní jsem moc nefotila, ale doženu to a vložím nové fotečky.  

 

 

19.8.2015 Štěňátka oslavila již 9. týden a jsou to rošťáci čím dál větší. Opustili nás holčičky, kterým jsme se snažili najít ty NEJ pánečky a věřím, že se nám to povedlo. Mají se skvěle a jsem moc ráda, že i nadále budeme v trvalém kontaktu. Také nás opustil jeden pejsek se žlutým oboječkem s jménem Blackberry. Bydlí nedaleko od nás a my se těšíme z toho, že paničce dělá jen a jen radost a plní místečko po zemřelém pejskovi.  Všem umístěným štěňátkům přejeme mnoho štěstíčka v životě, hodně moc zdravíčka a lásky od nových a milujících majitelů. 

Zbylá štěňátka doma řádí. Poprvé zažila bouřky, ze kterých si vůbec nic nedělala. Během bouřky si v klidu hrála venku, kde jsem je bedlivě sledovala, jaká bude jejich reakce. A ono nic. Jsem moc ráda, že spousty nových, které ještě nezažila zvládají naprosto s přehledem. Jen kdyby alespoň méně zlobila :-). Neustále mi doma z koupelny dělají přímo řečeno koupaliště. Takže nedělám nic jiného než lítám s hardou a utírám věčně vyletou misku s vodou. No hold je to retrívr se správnou láskou k vodě. Vedra nyní polevila a štěnka tráví celý den venku, kromě toho, že chodí spát do domu. Sice se jim to moc nelíbí, ale nemám je venku kam umístit a tak se musí uspokojit s domem. Tak snad se je podaří co nejdříve umístit, protože už to potřebují jako sůl. 

 

Přináším první fotečky štěňátek v postoji ve věku 6,5 týdne. Některým to šlo skvěle, jiní si chtěli více hrát než pozovat na stole. Ale i přesto se nám to povedlo. Kluci jsou stále na prodej!!!

 

Zelený pejsek - Baldwin - v novém domově

Modrý pejsek - Boccaccio - v novém domově

Hnědý pejsek - Bruno - v novém domově

Žlutý pejsek - Blackberry - v novém domově

Růžová fenečka - Berenike - v novém domově

Fialový pejsek - Buddy - v novém domově

Červená fenečka - Bonetta - v novém domově

Černý pejsek - Barney - volný

Oranžový pejsek - Bentley - v novém domově

 

 

 

 

31.7.2015 Dlouho jsem neaktualizovala. Tak co se u nás nového událo. Štěňátka už jsou 3x odčervená a mají za sebou první očkování. Příští týden je povezeme na čipování. Jinak jsou všichni krásně hraví, ke hrám se přidává i teta Týna s maminkou. Štěňátka se nám pohybují po celé zahradě, nebojí se objevovat nová místa, kde ještě nebyla. Chodí k nám i spousta návštěv a štěňátka si užívají pozornosti i našich přátel. Krásně papají granulky namočené i suché a moc jim chutná. Občas dostanou i tvaroh a nějaké to masíčko.  STÁLE MÁME VOLNÉ KLUČÍKY!!!

 

 

13.7.2015 Dnes byla štěňata podruhé odčervena. Moc jim to opět nechutnalo. Ale nedalo se nic dělat. Dneska trávila půl den venku, i když chvílema to vypadalo, že ven ani nepůjdou.  Ale počasí se umoudřilo a všichni si to venku řádně užívala. Den ode dne se jim venku líbí čím dál více. :-) Taky jsme v bedýnce odstranili, ze dvou stran, zábrany proti zalehnutí, aby měla více prostoru. Taky je pomalu stěhujeme přes den do dětského pokoje, který je prozatím volný. Štěnka tam řádí o sto šest :-). Dnes jsem opět přidala i nějaké fotečky z venku. :-)

 

 

11.7.2015 Z našich malých miminek už jsou pořádí rarášci. Krásně už chodí a tento týden ochutnali i štěněcí kaši, která jim moc chutná. Chutná jim až tak, že s krásných a čisťounkých štěňátek máme tlupu pěkně umazaných a polepených rarášků. Štěnka jsme i poprvé dali ven a travičku. Ze začátku se jim venku moc nelíbilo, ale po půl hodince si zvykly a řádili jako správná štěňata. Mamča Orsi a ně společně s tetou Týnou a tetou Happy dohlíželi. Všichni si to áramě užívali. Zatím se jim moc nelíbí na sluníčku, ale pokud nám to počasí dovolí, budou více času trávit venku. Máme pro ně i připravené dva stany a jeden tunel, tak jsem zvědavá, jak na to budou reagovat. Přidala jsem i pár foteček a budu se snažit přidávat další. Zkusím i natočit nějaké to video. Uvidíme. V brzkém čase nás čeká druhé odčervení. Snad jim to bude více chutnat než posledně. :-)

 

 

7.7.2015 Dnešním dnem jsou štěňátkům 3. týdny. Letí to jako voda. Sotva se narodila, už běhají po bedýnce, štěkají, vrčí, rostou jim zoubky a mají stále větší apetit. Proto jsem se rozhodla štěňátkům poprvé připravit štěněcí kaši. Vrhla se na i jako divá, všem moc chutnala. Něteří se na ni vrhli tak, že v misce skončili málem všema čtyřma. Teď se ještě dokrmují mateřským mlékem, které jim stále chutá. Jen někteří se nabaštili k prasknutí, takže nyní hledají polohu, jak si pěkně zdřímnout a strávit obsah v jejich bříšku :-). Fotečky jsem nestihla nafotit, jelikož jsem na krmení sama a nějak jsem nestíhala. Ale slibuji, že z dalšího krmení fotečky dodám :-).

 

 

3.7.2015 Štěňátka jsou každým dnem lepší a lepší v koordinaci pohybu. Dělají veliké pokroky. Už bývají více aktivní. Ráno vstávají okolo sedné hodiny. Nastává půl hodinka jejich štěkání, vytí, blbnutí. Okusují se navzájem, začínají i ochutnávat okolí v bedýnce. Pokud je maminka s nimi v bedně, tak se pustí s hrátkami i na mamču. Orsi zatím nic neřeší, jelikož ví, že ještě nemají zoubky a to pravé ořechové teprve nastane. Jo a když už jsme u zoubků, tak rostou. Včera jsem u nich nahmatala klubající se zoubky. 

Pomalu začínám pomáhat Orsince s dokrmováním. Sama už na to nestačí. Dostávají kvalitní štěněcí mlíčko a samo, že mlíčko od maminky :-). Jsou spokojená a krásně přibírají :-). Včera jsem přidala i nějaké nové fotečky miminek a jejich pokusy o hru. 

 

 

 

26.6.2015 Co je nového v bedýnce? Miminka pomalu otevírají očička, jsou krásně vitálí a cestují po celé bedně. Umí krásně pištět, ale někdy to už zní jako štěkot. Nejvíce jim jde vrčení - hlavně modrému klučíkovi, žlutému klučíkovi a červené holčičce. Pomaličku zjišťují, na co mají nožičky.  Maminka o ně stále pečlivě pečuje, ale už si i dovolí se zvdálit na delší dobu. Už se moc těšíme z dalších krůčků. :-)

 

 

21.6.2015 Štěňátka dnes oslavila jeden týden. Přidala jsem nové váhy. Někteří přibrali hodně, někteří méně, ale i tak jsou spokojená a mají se čile k světu. Orsinka už chodí mimo bedýnku, ale stále je má na očích a opatruje je z povzdálí. Dnes jsem poprvé ostříhala i drápky, měli je hlouhé a škrábali maminu. Jinak jsou moc hodná a ani o nich nevíme, že je máme. :-) Zde fotečky vrhu B :  sara-orsi.rajce.idnes.cz/

 

 

15.6.2015 Štěňátka krásně prospívají. Baští o sto šest. Orsinka o ně pečuje s velikou láskou a nechce se od nich hnout ani na krok. To je přemlouvání, když chci, aby se šla alespoň na chvíli protáhout a vyvenčit. Tak snad ji to vydrží až do doby, kdy budou mít zoubky a budou zlobit :-). Máme volné kluky.

 

 

14.6.2015 Po velice dlohé a kruté noci, kdy Orsinka celou noc prochodila ven, zrychleně dýchala, začala okolo 12:30 konečně rodit. První štěňátko se narodilo ve 13:20 a poslední v 18:10. Více info na hlavní stránce :-).

 

 

13.6.2015 Dnes se Orsinka chová velice neklidně. Celý den tráví ve sklepě, kde je jen větší chládek, protože venku panuje hrozné vedro. Teplota zatím se drží okolo 37,3°C. Tak uvidíme, ALe začíná se mi pozdávat, že se něco blíží.

 

 

Dnes 12.6.2015 je Orsi stále klidá. Teplota se pohybuje okolo 37,5°C, takže ještě není ta správná doba. Hodně odpočívá, baštíme maso, které jediné přijímá. Tak uvidíme jaké budou následující dny.

 

 

Tak dnes 9.6.2015 je to přesně 56. den. Orsinka odpočívá, začíná být vybíravá v jídle a pomaličku se připravuje na příchod malých miminek. Teplotu začneme měřit od pátku. Tak na nás myslete a sledujte novinky. Budu se snažit Vás informovat dennně.